Oğulcan Tatar | Oğulcan Tatar
15391
page-template,page-template-blog-chequered,page-template-blog-chequered-php,page,page-id-15391,bridge-core-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Oğulcan Tatar kimdir?

Erken yaşta İstanbul’da turizmin kalbi Sultanahmet’te kariyerine başlayan İstanbul aşığı bir turizmcidir. Daha detaylı olarak bilgi aşağıda mevcuttur.

 

Turizm geniş bir yelpaze. Bu yelpazenin farklı noktalarında benimle karşılaşabilirsiniz. İş hayatımın ana bölümü Rena Travel’da kurumsal firmalara ve özel gruplara kültür turları planlayarak geçiyor. Dijital girişimimle Türkiye’ye gelen kurumsal firmaların yabancı misafirlerine İngilizce ve İspanyolca dillerinde danışmanlık hizmeti sunmaktayım.

Bunun haricinde;

  • Hürriyet Seyahat’in dijital ortamında gezgin yazarlık yapıyorum.
  • Tourmag Turizm Dergisi’nde sektör yazıları da yazıyorum.
  • İspanyolca seyahat yazılarımı ise Inoutviajes’te yayınlıyorum.
  • Türkiye’yi İspanyolca tanıtmaya çalıştığım YouTube kanalım ise DeTurquia adıyla yayında.
  • Ekvador Cumhuriyeti’nde İstanbul’u tanıtan 3’er dklık videoların olduğu bir programda sunuculuk yaptım. Halen özel etkinliklerde Türkiye ve Avrupa özel haberler muhabirlik görevini üstlenmekteyim.

Bunları yaparken de;

  • İstanbul’un en büyük kültür derneklerinden İstanbul Kültür Elçileri Derneği’nde Başkan Yardımcılığı pozisyonunda şehrimizde kültürel gelişim üzerinde çalışıyorum.
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılında kurduğu İstanbul Turizm Platformu’nda İnanç Turizmi komisyon üyesiyim.
  • Dünya Turizm Yazarları Derneği (FIJET) ve Türkiye Turizm Yazarları Derneği (ATURJET) üyesi olarak yurt içinde ve dışında etkinliklere katılmaktayım.
  • Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Gastronomi Turizmi İhtisas Komite Başkanlığı üyesiyim.

 

30’dan fazla ülkeye seyahat etme fırsatım oldu. İspanya, Meksika, Almanya ve Brezilya’da ise iş ve eğitim dolayısıyla uzun süre bulundum.

 

Lise eğitimimin bir yıllık kısmını AFS değişim öğrencisi olarak gittiğim İspanya’nın Jaen şehrindeki 4500 kişilik Fuensanta de Martos şehrinde geçirdim. Geri kalan kısmı ise bir yılı okul başkanı ve Kadıköy İlçe Öğrenci Meclisi temsilcisi olarak Çevre Koleji’nde geçti. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İngilizce İşletme bölümünü bitirdim. Şimdiyse Kapadokya Üniversitesi’nde Uzaktan Eğitim Turist Rehberliği ön lisans bölümü ve İstanbul Üniversitesi AUZEF Tarih Lisans bölümü öğrencisiyim.

No posts were found.